Strona główna » Aktualności » Dawid Kubacki wygrywa niedzielny konkurs i zajmuje drugie miejsce w Titisee-Neustadt 5!

Dawid Kubacki wygrywa niedzielny konkurs i zajmuje drugie miejsce w Titisee-Neustadt 5! Reprezentant Polski okazał się najlepszy w finałowym konkursie cyklu, jednak w turnieju przegrał o 5,4 pkt z drugim dziś Ryoyu Kobayashim.

Pierwsza seria

Podczas pierwszej serii najlepszy wynik osiągnął Dawid Kubacki! Skoczył on na odległość 143 metrów. Na drugim miejscu plasował się Ryoyu Kobayashi (147 m), natomiast na trzecim Yukiya Sato (143 m). Do drugiej serii awansowało jeszcze dwóch Polaków. Piotr Żyła był szósty, natomiast Kamil Stoch piętnasty. Trzydziestą dziewiątą pozycję zajął Stefan Hula, czterdziestą pierwszą Aleksander Zniszczoł, zaś czterdziestą dziewiątą Maciej Kot.

Druga seria

W finałowej serii Dawid Kubacki poszybował na odległość 133,5 m i wygrał konkurs o 0,3 pkt nad Kobayashim (134 m). Na najniższym stopniu podium stanął natomiast Timi Zajc (134 m). Piotr Żyła po skoku na 129,5 m zajął ostatecznie ósmą pozycję, natomiast Kamil Stoch w niekorzystnych warunkach osiągnął odległość 116,5 i skończył konkurs na dwudziestej czwartej lokacie.

W klasyfikacji turnieju Titisee-Neustadt Five najlepszy okazał się Ryoyu Kobayashi. Zdobył on 709,9 punktu, co pozwoliło mu cieszyć się z głównej nagrody, wynoszącej 25 tysięcy euro. Drugie miejsce zajął Dawid Kubacki (704,5 pkt), zaś trzecie Stephan Leyhe (686,4 pkt.) Podobnie jak w dzisiejszym konkursie, tak i w całym cyklu Piotr Żyła zajął ósmą pozycję. Kamil Stoch Titisee-Neustadt 5 zakończył na dwudziestym miejscu, Aleksander Zniszczoł na trzydziestym dziewiątym, Stefan Hula na czterdziestym pierwszym, a Maciej Kot na czterdziestym dziewiątym.

Dawid Kubacki wygrywa niedzielny konkurs i zajmuje drugie miejsce w Titisee-Neustadt 5! – Klasyfikacja generalna turnieju: