Strona główna » Newsy » Andreas Widhoelzl nowym trenerem austriackiej kadry

Andreas Widhoelzl nowym trenerem austriackiej kadry

Tuż po zakończonym sezonie 2019/2020 świat skoków narciarskich obiegła informacja o odejściu z kadry austriackiej Andreasa Feldera. Jego miejsce zajmie Andreas Widhoelzl.

Andreas Widhoelzl nowym trenerem austriackiej kadry
Andreas Widhoelzl, fot. instagram.com/ski_austria_skispringen/

Była to zaskakująca informacja ponieważ męską kadrę A prowadził on zaledwie dwa sezony. W minionym cyklu, jego podopieczny Stefan Kraft zdobył Kryształową Kulę, a reprezentacja Austrii uplasowała się na drugim miejscu w Pucharze Narodów. Jak dowiadujemy się z oficjalnych informacji Austriackiego Związku Narciarskiego, odejście nastąpiło z przyczyn osobistych.

Następcą Feldera został Andreas Widhoelzl. Wielu z nas pamięta go jeszcze jako skoczka. Swoją karierę zawodnika zakończył w 2008 roku. Do jego największych sukcesów należą między innymi złoto i brąz w drużynie oraz brąz indywidualnie zdobyte na Igrzyskach Olimpijskich oraz dwa złota i brąz drużynowo podczas Mistrzostw Świata. W Pucharze Świata był on dwukrotnie trzeci oraz raz drugi w klasyfikacji generalnej. Mimo młodego wieku (43 lata), Widhoelzl ma już niemałe doświadczenie w roli trenera. W latach 2014 – 2018 był asystentem Heinza Kuttina w głównej kadrze Austriackich skoków, a od 2018 do 2020 roku zajmował się kadrą B. Warto przypomnieć, że w minionym sezonie pod jego wodzą Clemens Leitner wygrał klasyfikację generalną, a drugi był Clemens Aigner.