Strona główna » Aktualności » Aleksander Zniszczoł wygrywa sobotni konkurs PK w Innsbrucku!

Aleksander Zniszczoł wygrywa sobotni konkurs PK w Innsbrucku!

Aleksander Zniszczoł okazał się najlepszy w sobotnim konkursie Pucharu Kontynentalnego na skoczni Bergisel (HS128) w Innsbrucku! Polski skoczek wygrał po skokach na odległość 128 m oraz 127,5 m. Drugie miejsce zajął reprezentant Norwegii Anders Haare, a trzecie Austriak Niklas Bachlinger. Na szóstej pozycji zawody ukończył Maciej Kot, a na piętnastej Tomasz Pilch. Organizatorzy poinformowali, że z powodu niekorzystnych prognoz pogody niedzielne zawody odbędą się dziś. Ich początek przewidziano na 13:30.

Aleksander Zniszczoł
Aleksander Zniszczoł
Fot. FIS

PK w Innsbrucku – pierwszy konkurs

Pierwsza seria

Po pierwszej serii sobotniego konkursu dzięki próbie na odległość 129,5 metra prowadził Niklas Bachlinger. Na drugiej pozycji natomiast znajdował się Aleksander Zniszczoł (128 m), a na trzeciej Simon Ammann (131 m). Dwunasty był Tomasz Pilch (126 m), a trzynasty Maciej Kot (124,5 m). Niestety do drugiej serii nie awansowali Stefan Hula, Adam Niżnik oraz Arkadiusz Jojko.

Druga seria

W drugiej serii najlepiej poradził sobie Aleksander Zniszczoł. Po skoku na odległość 127,5 m wygrał z przewagą 11 pkt nad drugim Andersem Haare. Trzecie miejsce zajął prowadzący na półmetku Niklas Bachlinger. Awans zanotował Maciej Kot – przesunął się z trzynastej pozycji na szóstą. Piętnaste miejsce zajął natomiast Tomasz Pilch.
Aleksander Zniszczoł wygrywa sobotni konkurs PK w Innsbrucku!

Drugi konkurs

W drugim sobotnim konkursie najlepszy okazał się Simon Ammann, który triumfował po skokach na odległość 125,5 m oraz 124,5 m. Drugie miejsce zajął Niklas Bachlinger, a trzecie Lovro Kos. Aleksander Zniszczoł uplasował się na siódmej pozycji. Dzięki dzisiejszym wynikom zapewnił on Polsce dodatkowe miejsce startowe na kolejny period Pucharu Świata. Z pozostałych Polaków w czołowej trzydziestce konkurs ukończyli Maciej Kot (17. miejsce) oraz Stefan Hula (24. miejsce).