Podczas posiedzenia w dniu 9 maja 2017 roku Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził składy Kadr Narodowych w narciarstwie klasycznym, alpejskim, dowolnym oraz w snowboardzie na sezon 2017/2018. Poniżej przedstawiamy składy kadr w skokach narciarskich.

Kadra Narodowa A:

Zawodnicy:
Kamil Stoch
Maciej Kot
Piotr Żyła
Dawid Kubacki
Stefan Hula
Jakub Wolny
Krzysztof Miętus

Kadra szkoleniowa:
Stefan Horngacher – trener główny A, B, C
Grzegorz Sobczyk – asystent trenera głównego
Zbigniew Klimowski – asystent trenera głównego, koordynator A i B
Michal Doleżal – trener techniczny, koordynacja sprzętowa A, B, C
Łukasz Gębala – fizjoterapeuta
Kacper Skrobot – serwisant
Maciej Kreczmer – serwisant

Osoby współpracujące:
dr Harald Pernitsch (Austria) – konsultant – Skoki A
dr Aleksander Winiarski – lekarz – Skoki A, B, C
Piotr Krężałek – biomechanik – Skoki A, B, C
Adam Małysz – Dyrektor – Skoki A, B, C, K, KN, konsultant Zarządu PZN

Kadra Narodowa B:

Zawodnicy:
Jan Ziobro
Klemens Murańka
Aleksander Zniszczoł
Krzysztof Biegun
Bartłomiej Kłusek
Andrzej Stękała
Łukasz Bukowski
Stanisław Biela
Przemysław Kantyka

Kadra szkoleniowa:
Radek Żidek – trener główny
Robert Mateja – asystent trenera głównego
Marcin Bachleda – asystent trenera głównego
Michał Górny – fizjoterapeuta
vacat – serwisant

Kadra Narodowa Młodzieżowa C:

Zawodnicy:
Paweł Wąsek
Bartosz Czyż
Tomasz Pilch
Kacper Juroszek
Karol Niemczyk
Damian Skupień

Założono, że do końca sierpnia 2017 roku do ta grupa może powiększyć o 1-2 zawodników.

Kadra szkoleniowa:
Maciej Maciusiak – trener główny
Wojciech Topór – asystent trenera głównego
Piotr Fijas – asystent trenera głównego
Daniel Kwiatkowski – fizjoterapeuta
Kamil Skrobot – serwisant

Osoby współpracujące:
Michał Wilk – tr. motoryki
Magdalena Wieczorek – dietetyk – Skoki C + Biegi Mł. + Skoki Kobiet

Kadra Narodowa Młodzieżowa kobiet:

Grupa beskidzka:
Zawodniczki:
Kinga Rajda
Anna Twardosz

Kadra szkoleniowa:
Sławomir Hankus – trener główny
Wojciech Tajner – trener współpracujący (Ś-BZN)

Grupa tatrzańska:
Zawodniczki:
Magdalena Pałasz
Kamila Karpiel
Joanna Kil

Kadra szkoleniowa:
Krystian Długopolski – trener współpracujący (TZN)

Szkolenie kobiet będzie opierać się o Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku oraz Tatrzański Związek Narciarski w Zakopanem. W założeniach są wspólne zgrupowania dla całości grupy i wysyłanie najlepszych zawodniczek do startów w Pucharach Świata i Pucharach Kontynentalnych.

Źródło: PZN
Foto: PZN