RTL Skispringen 2000

Dawniej, każdy fan skoków narciarskich marzył, aby móc wcielić się w rolę zawodnika i szybować nad głowami publiczności. Z pomocą w spełnieniu tego marzenia przyszło niemieckie studio VCC Entertainment, które w 1999 roku wyprodukowało grę RTL Skispringen 2000. Był to olbrzymi krok w przód, gdyż produkcja reklamowana logiem stacji telewizyjnej RTL jest uznawana za pierwszy trójwymiarowy symulator skoków narciarskich. Niestety gra nie została wydana w Polsce.  

RTL Skispringen 2000 logo gry

Opis rozgrywki RTL Skispringen 2000

W grze mamy możliwość potrenowania naszych umiejętności w trybie praktyki lub możliwość rozegrania popularnego Turnieju Czterech Skoczni. Swoje skoki można oddawać na skoczniach w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku oraz…w Hakubie! Jest to błąd programistów, gdyż jak wiadomo czwartą skocznią w TCS jest Bischofshofen. Do dyspozycji graczy jest 8 zawodników o różnych umiejętnościach. Dodatkowo znajdziemy 5 rodzajów nart o zróżnicowanych właściwościach, co oczywiście zwiększa realizm gry. Aby jeszcze zwiększyć ten realizm zastosowano zmienność warunków pogodowych.

Oprócz tego, zadbano także o inne rzeczy, takie jak możliwość wyboru kamery, opcję zapisu naszego skoku, a także możliwość obejrzenia zapisanych wcześniej skoków.

Jeśli chodzi o sterowanie, to twórcy zdecydowali się postawić na intuicyjność gracza. Nasze zadanie jest zdecydowanie trudniejsze niż w przypadku dobrze znanej wszystkim gry Deluxe Ski Jump. Należy za pomocą myszki zadbać o utrzymanie odpowiedniego toru jazdy, we właściwym momencie wybić się z progu, następnie manipulując myszą utrzymywać odpowiednią sylwetkę zawodnika w locie i na końcu oczywiście spokojnie wylądować.

Warto wspomnieć także o możliwości przeglądania materiałów dodatkowych, wśród których można znaleźć wywiad ze słynnym niemieckim skoczkiem – Jensem Weissflogiem.

Wymagania techniczne:

Procesor – Pentium 200 MHz

Mysz

Klawiatura

Windows 95/98

32 MB RAM

Grafika akcelerator 3D i 4MB RAM

Karta dźwiękowa zgodna DirectX

Ogólne informacje:

Producent – VCC Entertainment

Wydawca – RTL Interactive

Seria gier – RTL Ski Jumping

Data wydania – grudzień 1999

Gatunek – sportowe, symulatory

Wymagania wiekowe – brak ograniczeń

RTL Skispringen 2000 to początek nowej ery wśród gier dotyczących skoków narciarskich. Zastosowanie silnika graficznego 3D pozwoliło znacznie bardziej oddać realizm tej dyscypliny, a system sterowania zmusił graczy do włożenia większego wysiłku przy oddawaniu skoków. Dodatkowo załączony wywiad z legendą niemieckich skoków to nie lada gratka dla każdego fana.