Strona główna » Zawody » Puchar Świata » Puchar Świata w Zakopanem – Niemcy wygrywają konkurs drużynowy, drugie miejsce Polski!

Puchar Świata w Zakopanem – Niemcy wygrywają konkurs drużynowy, drugie miejsce Polski!

Reprezentacja Niemiec wygrała drużynowy konkurs Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Drugie miejsce zajęła Polska, a trzecie miejsce przypadło skoczkom ze Słowenii.

Po pierwszej serii prowadziła Słowenia z 554.2 pkt. Najdłuższym skokiem tej serii popisał się Peter Prevc. Oddał on skok na odległość 137,5 m. Na drugim miejscu znajdowały się Niemcy z notą 553.6 pkt. Polacy znajdowali się na trzej pozycji mając 540.1 pkt. Piotr Żyła skoczył 133,5 m, Maciej Kot 132,5 m, Dawid Kubacki 120 m i Kamil Stoch 125 m. Kolejne miejsca zajmowały odpowiednio: Austria, Norwegia, Czechy, Rosja i Japonia. Z konkursem pożegnały się: Finlandia, Stany Zjednoczone i Kazachstan.

Po pierwszej grupie w drugiej serii na pierwszym miejscu znajdowały się Niemcy. Na drugie miejsce dzięki znakomitemu skokowi Piotra Żyły na odległość 137,5 m Polska awansowała na drugie miejsce ze stratą 5,9 pkt do liderów. Na trzecim miejscu była Austria, a na czwarte spadli prowadzący dotąd Słoweńcy, po słabym skoku Jurija Tepesa. Po drugiej grupie Polska zmniejszyła stratę do Niemców do 4,1 pkt. Najdłuższe skoki w tej kolejce oddali Peter Prevc – 134,5 m oraz Maciej Kot 133,5 m. W trzeciej grupie bardzo dobrym skokiem popisał się Jernej Damjan – 134 m. Jeszcze lepiej skoczył Andreas Wellinger – 135 m. Dawid Kubacki skoczył 128 m. Niemcy powiększyły swoją przewagę nad Polską do 11,6 pkt. Trzecia Słowenia traciła do naszych reprezentantów 2 pkt.
W ostatniej grupie grupie Kamil Stoch poszybował na odległość 136 m! Richard Freitag skoczył 134,5 m i zapewnił wygraną Niemcom.

Wyniki konkursu: