Strona główna » Zawody » Puchar Świata » Puchar Świata w Wiśle – Kamil Stoch wygrywa po raz kolejny!

Puchar Świata w Wiśle – Kamil Stoch wygrywa po raz kolejny!

Kamil Stoch po raz drugi wygrał konkurs Pucharu Świata na skoczni im. Adama Małysza (HS134) w Wiśle. Polak oddał skoki na odległość 135,5 m. oraz 128 m. Tuż za nim uplasował się Daniel Andre Tande, a trzecie miejsce zajął Domen Prevc.

Po pierwszej serii po skoku na 135,5 m. prowadził Kamil Stoch. Nasz reprezentant miał ponad 6 pkt przewagi nad drugim Domenem Prevcem. Tuż za Słoweńcem ze stratą 0,2 pkt do niego znalazł się Maciej Kot! Czwarte miejsce zajmował powracający do rywalizacji w PŚ Gregor Schlierenzauer. Austriak podobnie jak Stoch skoczył 135,5 m, ale skakał z wyższej belki i w lepszych warunkach.
Z Polaków do drugiej serii awansował jeszcze tylko Piotr Żyła, który po skoku na 126,5 m plasował się na 9. pozycji. Miejsca pozostałych polskich skoczków: 36. Dawid Kubacki, 38. Jan Ziobro, 39. Klemens Murańka, 48. Jakub Wolny, 49. Aleksander Zniszczoł. W drugiej serii Piotr Żyła nie doleciał do punktu konstrukcyjnego. Lądował on na odległości 119,5 m., co ostatecznie dało mu 11. lokatę. Podobnie gorzej skoczył Maciej Kot – zajął on 5 miejsce.

Skok Kamila Stocha z pierwszej serii:

Wyniki konkursu: