Puchar Świata w Oberstdorfie – Stefan Kraft wygrywa konkurs, Kamil Stoch na podium!

Stefan Kraft wygrał sobotni konkursu Pucharu Świata w lotach narciarskich w niemieckim Oberstdorfie (HS225). Austriak oddał skoki na odległość 227,5 m i 218 m. Wyprzedził on Andreasa Wellingera. Niemiec skoczył dziś w pierwszej serii 234,5 m, ustanawiając nowy rekord skoczni. W drugiej serii wylądował na odległości 222,5 m. Na trzeciej pozycji konkurs zakończył Kamil Stoch, po skokach na odległość 222,5 m. oraz 217 m.

W drugiej serii, oprócz Stocha znalazło się jeszcze czterech Polaków. Dziewiątą pozycję zajął Piotr Żyła, 12. Jan Ziobro, 18. Maciej Kot i 28. Dawid Kubacki. Poza serią finałową znalazł się Stefan Hula, który po skoku na 163,5 m. zajął 36. miejsce.