Strona główna » Gry skoki narciarskie » Gry Online » Holmenkollen ski jump

Holmenkollen ski jump

Holmenkollen ski jump to kolejna gra dla fanów skoków narciarskich. Jest to produkcja norweska, której akcja rozgrywa się na skoczni w Oslo.

Po uruchomieniu gry Holmenkollen ski jump mamy do wyboru trzy języki.
Holmenkollen ski jump
Następnie przechodzimy do menu z 4 opcjami – start, instrukcje, najlepsze wyniki, oraz z informacjami o skoczni Holmenkollen.
Menu
W kolejnym kroku możemy przejść do instrukcji:
instrukcje
Z progu odbijamy się spacją. W trakcie lotu do manewrowania zawodnikiem używamy lewego i prawego przycisku myszy. Musimy zwrócić uwagę na wiatr! Tylny wiatr na rozbiegu daje dodatkową prędkość, ale wiatr wiejący pod narty unosi cię w powietrzu. Na końcu czeka nas lądowanie. Manewr ten wykonujemy za pomocą spacji. Podczas lądowania narty powinny być skierowane równolegle do stoku, aby zapewnić dobre, bezpieczne lądowanie. Każda gra składa się z dwóch skoków. Najwyższa i najniższa nota sędziowska są ignorowane dla każdego skoku. Długość skoku jest mnożona 1,8 i dodawana jest do wyników not sędziowskich.
Przechodząc do gry możemy ustawić maksymalnie 5 zawodników. Oprócz tego można im nadać nazwy oraz wybrać jedną z przedstawionych narodowości.
Wybór kraju
Możemy wybrać kraje takie jak: Norwegia, Szwecja, Finlandia, Niemcy, Polska, Słowenia, Czechy, Rosja, Austria, Szwajcaria, Japonia, USA, a nawet tak egzotyczne w świecie skoków narciarskich jak Wielka Brytania, czy Hiszpania.

Na zakończenie nie zostaje nic innego jak tylko grać!

Przykładowy skok w grze Holmenkollen ski jump w zwolnionym tempie