Skocznia narciarska im. Adama Małysza – skocznia zlokalizowana w Wiśle-Malince o punkcie konstrukcyjnym K 120 m i wielkości (HS) 134 m. Obiekt nosi imię skoczka narciarskiego pochodzącego z Wisły, legendy polskich skoków – Adama Małysza.

W miejscu obecnej skoczni stała kiedyś mniejsza, powstała już w 1933 roku. Najdłuższy skok wówczas oddał Mieczysław Kozuń (41m). Od 1958 rozgrywano tam m.in prestiżowe międzynarodowe zawody o Puchar Beskidów. W 2001 r. na fali sukcesów Adama Małysza podjęto decyzję o zburzeniu starej konstrukcji obiektu K-105 i wybudowaniu na jej miejscu nowej skoczni narciarskiej o punkcie konstrukcyjnym K-120. Nowy obiekt oddano do użytku w 2008 roku. Pierwszy skok na oddał Adam Małysz. Otwarcie skoczni odbyło się podczas Letnich Mistrzostw Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. W sezonie 2008/2009 rozegrano tu pierwszy konkurs kontynentalny, a od roku 2013 Wisła jest areną zmagań zawodników Pucharu Świata. Rekord skoczni należy do Austriaka Stefana Krafta – 139 m (08.01.2013). Chociaż najdalej lądował Peter Prevc (140,5 m), skok był podparty i ten wynik nie mógł być zaliczony jako rekord obiektu.

Obiekt wyposażony jest w nawierzchnię igelitową, sztuczne oświetlenie oraz wyciąg krzesełkowy.

Ciekawostką jest fakt, że obok skoczni przebiega droga wojewódzka nr 942 do Szczyrku. Dawniej, podczas skakania na obiekcie w Wiśle trzeba było zamykać drogę, która przecinała zeskok. Po remoncie obiektu został wybudowany przeciwstok, a droga przebiega w tunelu pod nim.