Podczas posiedzenia komisji kalendarzowej FIS w Zurychu ustalono, że Polska zorganizuje w przyszłym sezonie trzy konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich – jeden w Wiśle i dwa w Zakopanem. Na skoczni im. Adama Małysza najlepsi skoczkowie świata będą rywalizować 25 stycznia 2018 roku, a zawody w Zakopanem odbędą się 27 i 28 stycznia.

Według pierwotnych założeń w Polsce miały się odbyć trzy konkursy, tylko w innych terminach – 11 stycznia w Wiśle oraz 13 i 14 stycznia w Zakopanem. W tym czasie odbędą się jednak konkursy w austriackim Tauplitz/Bad Mitterndorf. Mimo starań polskim działaczom nie udało wywalczyć się dodatkowego weekendu PŚ dla Wisły.
Andrzej Wąsowicz, prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego i wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego, w rozmowie z Eurosport.Onet.pl poinformował, że jeśli na skoczni im. Adama Małysza zostaną zamontowane tory lodowe, to w Wiśle będzie odbywała się inauguracja Pucharu Świata:
Mamy też zapewnienie, że jeśli powstaną na skoczni w Wiśle-Malince tory lodowe, to wówczas u nas będzie odbywała się inauguracja Pucharu Świata.
Źródło: www.eurosport.onet.pl