Daniel Andre Tande wygrał kwalifikacje do pierwszego konkursu 65. Turnieju Czterech Skoczni Oberstdorfie (HS137). Norwegeg skoczył 139 m. Drugia lokata przypadła Kamilowi Stochowi (137,5 m), a piąte miejsce zajął – Maciej Kot (133 m).Do jutrzejszego konkursu awansowali wszyscy reprezentanci Polski, w liczbie siedmiu skoczków.

Skok Kamila Stocha z kwalifikacji:

Wyniki kwalifikacji:

Lp.NrZawodnikKrajOdl.Nota
169TANDE D.NOR139.0157.5
267STOCH K.POL137.5154.1
368KRAFT S.AUT136.0151.1
463FETTNER M.AUT136.0150.3
565KOT M.POL133.0146.2
664EISENBICHLER M.GER137.0146.1
749LEYHE S.GER132.5145.9
870PREVC D.SLO134.0145.5
962HAYBOECK M.AUT136.5144.8
958PREVC P.SLO132.5144.8
1161KOFLER A.AUT132.0143.8
1240JANDA J.CZE132.5143.0
1352WELLINGER A.GER129.5141.7
1456FREITAG R.GER130.5140.5
1553ZYLA P.POL128.5139.3
1633KORNILOV D.RUS132.0139.0
1754ITO D.JPN128.0137.1
1859DESCOMBES SEVOIE V.FRA127.5136.3
1966FREUND S.GER126.5136.1
2038SCHIFFNER M.AUT129.5135.7
2030PREVC C.SLO133.0135.7
2246TEPES J.SLO127.0135.3
2350KLIMOV E.RUS127.0134.4
236WANK A.GER128.0134.4
2545HULA S.POL126.0134.1
2660STJERNEN A.NOR126.5133.0
2739KOUDELKA R.CZE128.0132.2
2855KUBACKI D.POL125.5130.5
2942AMMANN S.SUI128.5129.7
3031MURANKA K.POL127.0128.6
3022ALTENBURGER F.AUT125.5128.6
3257GEIGER K.GER124.0127.3
3313DAMJAN J.SLO123.5126.1
3415VASSILIEV D.RUS124.5125.0
3412GRANERUD H.NOR124.0125.0
348ZIOBRO J.POL123.5125.0
3744KASAI N.JPN121.5123.8
3851STURSA V.CZE120.5123.7
395PASCHKE P.GER122.5123.0
4043BOYD-CLOWES M.CAN123.5122.3
4137HILDE T.NOR123.0122.0
4241JOHANSSON R.NOR123.0121.7
4347TAKEUCHI T.JPN120.0120.0
4426KOBAYASHI R.JPN121.5118.9
451SCHMID C.GER120.5118.7
4632MAEAETTAE J.FIN122.0117.7
4710TOLLINGER E.AUT119.0116.6
4817ZOGRAFSKI V.BUL120.0116.5
4948FANNEMEL A.NOR117.5116.0
5019LAMY CHAPPUIS R.FRA118.5115.6
5127JUSTIN R.SLO119.5115.3
5228KARLEN G.SUI121.0115.2
5329VANCURA T.CZE119.5112.7
5436HLAVA L.CZE119.0112.2
5518RHOADS W.USA116.5110.9
562SCHUBERT J.GER115.5110.4
5725MATURA J.CZE115.0106.3
5816GLASDER M.USA115.0105.4
5934BICKNER K.USA115.0104.6
6035SAKUYAMA K.JPN114.0103.2
6114AALTO A.FIN113.0102.7
6211CHOI H.KOR112.5101.3
6321KIM H.KOR112.0100.2
6423TROFIMOV R.RUS111.598.4
654KRAUS M.GER107.092.2
663HOFFMANN F.GER106.090.8
679ZHAPAROV M.KAZ107.090.0
6824SOKOLENKO K.KAZ103.080.1

„Polskie pary” w konkursie:
Kamil Stoch – Anders Fannemel
Maciej Kot – Jarko Maeaettae
Piotr Żyła – Jan Ziobro
Stefan Hula – Andreas Stjernen
Dawid Kubacki – Jewgienniej Klimow
Klemens Murańka – Cene Prevc