Ski Jump Challenge 2003 to kolejna (dokładniej czwarta) część gry dotycząca skoków narciarskich od studia VCC. Niestety z powodu braku porozumienia pomiędzy twórcami a polskimi dystrybutorami, gra nie doczekała się wydania w Polsce.
asd

Kolejna część serii o skokach przynosi zaledwie kilka zmian w porównaniu z poprzednimi. Nadal mamy możliwość rozegrania Pucharu Świata, czy też Turnieju Czterech Skoczni. Nadal sterujemy naszym zawodnikiem tak samo jak dotychczas, i nadal rozgrywka jest dość trudna. Prócz tego w grze mamy do dyspozycji podobną ilość skoczni jak w poprzednich wersjach – tym razem jest to liczba 21!

Czas teraz na przedstawienie nowości. Tym razem oprócz możliwości rozegrania zwykłego trybu kariery, mamy opcję wybrania zupełnie nowego trybu kariery, w którym startuje się w trzech ligach: juniorskiej, amatorskiej oraz profesjonalnej. Grę w tym trybie rozpoczynamy jako szesnastoletni zawodnik w lidze juniorskiej. W miarę upływu czasu musimy dzięki różnym trenerom i zdobywanym pieniądzom awansować do ligi profesjonalnej, gdzie startują już najlepsi zawodnicy. Oprócz tego możemy także wziąć udział w specjalnie przygotowanym przez twórców quizie zawierającym 1000 różnych pytań dotyczących gier komputerowych oraz sportów zimowych.

Kolejną nowością jest możliwość rozgrywki online. Jest ona jednak dość mocno ograniczona, gdyż udział wziąć może jedynie do 16 osób. Jednak jest to dość istotna i rewolucyjna zmiana w porównaniu z poprzednimi wersjami gry.

Unowocześnieniu uległ także silnik graficzny. Już na pierwszy rzut oka widać, że ta część cechuje się lepszym przedstawieniem realizmu. Zawodnicy mają już bardzo realistyczne sylwetki, zarówno w locie, jak i podczas lądowania; cała rozgrywka wydaje się ‚płynąć’ szybciej, co ma związek z wyższą rozdzielczością. Dodatkowo skocznie w końcu wyglądają realnie, ponieważ zostały odtworzone na podstawie ich rzeczywistych odpowiedników.

Wymagania sprzętowe:
Pentium II 400 Mhz
64 MB RAM
16 MB akcelerator 3D

Informacje ogólne:
Producent – VCC Entertainment
Wydawca – THQ
Data wydania – 22 listopada 2002