Peter Prevc zajął trzecie miejsce w prestiżowym plebiscycie na sportowca roku organizowanym przez United States Sports Academy. Plebiscyt wygrał amerykański pływak Michael Phelps – zdobył on w zeszłym sezonie pięć złotych medali i jeden srebrny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Słoweńca wyprzedził również Jamajczyk Usain Bolt – zdobywca trzech złotych medali na igrzyskach w Rio, w biegach sprinterskich (100 m, 200 m, 4×100 m). Przypomnijmy, że Peter Prevc w zeszłym sezonie wygrał klasyfikację generalną Pucharu Świata (wygrywając w całym cyklu aż 15 konkursów), Turniej Czterech Skoczni oraz mistrzostwa świata w lotach narciarskich.

Wśród kobiet plebiscyt wygrała amerykańska gimnastyczka – Simone Biles. Drugie miejsce zajęła pływaczka z Węgier Katinka Hosszú, a trzecie tenisistka Serena Williams.