Stefan Kraft po raz drugi został mistrzem świata. Austriak ponownie wyprzedził Andreasa Wellingera. Brązowy medal wywalczył Piotr Żyła! Pozostali Polacy zajęli bardzo wysokie miejsca: 6. Maciej Kot, 7. Kamil Stoch i 8. Dawid Kubacki.
Wyniki konkursu:
Lp. | Zawodnik | Państwo | Odległość 1 | Odległość 2 | Suma pkt. |
---|---|---|---|---|---|
1 | KRAFT Stefan | Austria | 127.5 m | 127.5 m | 279.3 |
2 | WELLINGER Andreas | Niemcy | 127.5 m | 129 m | 278 |
3 | ŻYŁA Piotr | Polska | 127.5 m | 131 m | 276.7 |
4 | STJERNEN Andreas | Norwegia | 129.5 m | 129 m | 276.1 |
5 | FANNEMEL Anders | Norwegia | 123.5 m | 127 m | 268.8 |
6 | KOT Maciej | Polska | 123.5 m | 126.5 m | 266.9 |
7 | STOCH Kamil | Polska | 127.5 m | 124.5 m | 264.8 |
8 | KUBACKI Dawid | Polska | 128.5 m | 123 m | 263.8 |
9 | PREVC Peter | Słowenia | 128 m | 124.5 m | 263.7 |
10 | TANDE Daniel Andre | Norwegia | 121.5 m | 129.5 m | 261.3 |
11 | HAYBOECK Michael | Austria | 121.5 m | 128 m | 260.3 |
12 | FORFANG Johann Andre | Norwegia | 127 m | 122.5 m | 259.9 |
13 | EISENBICHLER Markus | Niemcy | 125.5 m | 123.5 m | 258 |
14 | AMMANN Simon | Szwajcaria | 122.5 m | 125.5 m | 252.8 |
15 | ITO Daiki | Japonia | 122 m | 120 m | 248.7 |
16 | LEYHE Stephan | Niemcy | 125 m | 117.5 m | 247.2 |
17 | TAKEUCHI Taku | Japonia | 122 m | 121 m | 244.8 |
18 | FETTNER Manuel | Austria | 118 m | 122.5 m | 242.7 |
19 | FREITAG Richard | Niemcy | 121 m | 115.5 m | 235.7 |
20 | KLIMOW Jewgienij | Rosja | 120 m | 117.5 m | 234.3 |
21 | DAMJAN Jernej | Słowenia | 113.5 m | 120 m | 232.2 |
22 | SCHIFFNER Markus | Austria | 120 m | 113.5 m | 227.2 |
23 | AHONEN Janne | Finlandia | 115 m | 116 m | 225.6 |
24 | WASILJEW Dmitrij | Rosja | 120 m | 115.5 m | 225.3 |
25 | POLASEK Viktor | Czechy | 116 m | 115.5 m | 225 |
26 | LARINTO Ville | Finlandia | 118 m | 115.5 m | 224.6 |
27 | MAEAETTAE Jarkko | Finlandia | 116 m | 117.5 m | 222.5 |
28 | JANDA Jakub | Czechy | 118.5 m | 111 m | 219.4 |
29 | KORNIŁOW Denis | Rosja | 119.5 m | 108.5 m | 209.1 |
30 | BICKNER Kevin | USA | 117 m | 104 m | 207.3 |
31 | AALTO Antti | Finlandia | 115 m | - | 109.3 |
32 | KASAI Noriaki | Japonia | 114 m | - | 108.1 |
33 | DESCOMBES SEVOIE Vincent | Francja | 114 m | - | 105.2 |
34 | TEPES Jurij | Słowenia | 111.5 m | - | 104.1 |
35 | DESCHWANDEN Gregor | Szwajcaria | 112.5 m | - | 102.3 |
36 | LANISEK Anze | Słowenia | 110 m | - | 99.7 |
37 | INSAM Alex | Włochy | 107 m | - | 97.5 |
38 | BOYD-CLOWES Mackenzie | Kanada | 108 m | - | 94.6 |
39 | RHOADS William | USA | 107 m | - | 93.1 |
40 | GLASDER Michael | USA | 106 m | - | 92.4 |
40 | PEIER Killian | Szwajcaria | 106.5 m | - | 92.4 |
42 | VANCURA Tomas | Czechy | 104.5 m | - | 91.7 |
43 | COLLOREDO Sebastian | Włochy | 107 m | - | 89.9 |
44 | NOMME Martti | Estonia | 106 m | - | 89.1 |
45 | NURMSALU Kaarel | Estonia | 103.5 m | - | 87.4 |
46 | LARSON Casey | USA | 102.5 m | - | 86.3 |
47 | SCHULER Andreas | Szwajcaria | 103 m | - | 84.3 |
48 | BRESADOLA Davide | Włochy | 101.5 m | - | 83.4 |
49 | ROMASZOW Aleksiej | Rosja | 102 m | - | 83.3 |
50 | SAKUYAMA Kento | Japonia | 102 m | - | 81.9 |