Strona główna » Aktualności » LGP w Hakubie – Junshiro Kobayashi wygrywa po raz drugi, słaby występ Polaków

LGP w Hakubie – Junshiro Kobayashi wygrywa po raz drugi, słaby występ Polaków

Niedzielny konkurs Letniego Grand Prix w Hakubie padł łupem braci Kobayashi. Wygrał Junshiro, a drugie miejsce zajął Ryoyu. Na trzecim stopniu podium stanął Anze Lanisek. Najwyższe miejsce z Polaków w zawodach zajął Jan Ziobro – był on 15. Na 22. drugiej pozycji sklasyfikowany był Aleksander Zniszczoł. Najwększym zaskoczeniem może być fakt, że dopiero 33. był Klemens Murańka. Polak, który w serii próbnej ustanowił letni rekord skoczni w Hakubie (137,5 metra), w zawodach nie poradził sobie podczas skoku przy bezwietrznych warunkach, z niskiej belki startowej. 45. miejsce w konkursie zajął Krzysztof Miętus. Konkurs rozgrywany był w zmiennych warunkach wietrznych (siła wiatru wahała się w przedziale od 0,17 m/s w plecy do 1,84 m/s pod narty).